Erdoğan’dan sağlık üzerine açıklamalar

Erdoğan, Gülhane Spor Salonu’nda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında konuştu.Erdoğan, Gülhane Spor Salonu’nda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında konuştu.

“Türkiye’nin sağlık alanında hızlı bir millileşmeye, yerlileşmeye ihtiyacı vardır” diyen Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:”Bilkent’teki şehir hastanemiz bitti aralık ayı sonu itibariyle Bilkent’teki şehir hastanemizi de açacağız. Dev bir şehir hastanesine Ankara kavuşmuş olacak. Şehir hastanelerimizle birlikte sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız.Artık istiyoruz ki tomografimizi, ultrasonografiyi, MR’ımızı biz üretelim.

Bunları Türkiye yapar, bu beyin gücüne sahibiz. Şimdi biz uluslararası camiadan da ülkemizde ortak üretime girebilecek marka firmaları davet ediyoruz ve olumlu yaklaşımlar var, bu adımları ülkemizde atacağız. Türkiye’nin sağlık alanında hızlı bir millileşmeye, yerlileşmeye ihtiyacı vardır.

Sağlıkta millileşme hamlemize hiçbir mazerete sığınmaksızın destek verilmelidir. Bu konuyu en az savunma sanayimiz kadar kritik ve önemli görüyoruz.

Eskiler sadece uzun değil sağlıklı hayırlı bir ömür isterlerdi. Sağlık kısmında en büyük sorumluluk önce hocalarıma sonra siz öğrencilere düşüyor.”