Hey gidi günler ! Çocukluğunuzun çizgi filmlerini hatırlıyormusunuz?

Jenerik müzikleri, hikayeleri, sevimli ve gerçekçi çizimleri ile çocukken herkesi ekran başına oturtan, izlerken çok keyif aldığımız o harika çizgi filmleri hepiniz özlediniz dimi? Gelin biraz nostalji yapalım ve o eksi çizgi filmleri hatırlayalım.

 

TELETABİLER

Tink Winky, Dipsy, Laa-Laa, Po teletabi teletabiiiiii sarılalım sıkı sıkı! J

SCOOBY-DOO

Welma, Freddie, Daphne, Shaggy ve Scooby-Doo’nun macera ve gizem dolu serüvenlerini ne çok izlerdik.

ROAD RUNNER

“Beep beep” sesi resmi görünce kulaklarınızda çınladı değil mi? Road Runner ve tilkinin o zorlu ve imkansız kovalamacası bizi hep içine alırdı.

NİNJA KAPLUMBAĞALAR

Yer altını ve pizzayı başka hiçbir çizgi filmde bu kadar çok görmedik. Rafeel, Donatello, Leonardo, Michelangelo isimli dört kaplumbağanın ustaları Splinter ile acımasız düşmanları Shredder’i yenmelerini konu alıyordu. Kendi aramızda hep birisini sahiplenerek az mı oynadık bu kaplumbağaları.

POKEMON

Seni seçtim Pikachuuuuu! Ash’in maceralarına her çocuk aşinaydı ve Pokemon dünyasındaki her pokemonun güçlerine, zayıflıklarına kadar ezbere biliyordu.

WINNIE THE POOH

Her izlediğimizde hepimizin canı bal çekti. Ne güzel arkadaşlıklardı onlar ya, sevgi dolardır her bölümde.

ŞİRİNLER

Eğer uslu bir çocuk olursanız belki siz de bir gün Şirinleri görebilirsiniz J Her huya yönelik bir şirin ve Şirin Baba’nın olduğu o sevimli minik köyü ve Gargamelle ürkütücü kedisi Azman’ı bıkmadan usanmadan izlerdik.

BEYBLADE

Beyblade oyunun çetin, bol aksiyonlu ve mücadeleli hallerini az mı izledik. Hatta marketlerde satışa sunulan Beyblade’leri hemen hemen herkes satın almış kendi aramızda turnuvalar yapmıştık bile. Ey gidi günler J

TAŞ DEVRİ

Fred, Wilma, Çakıl, Dino ailesi ve onların biricik arkadaşları Barni, Beti. Çakmaktaşlar ve Moloztaşlar arasındaki bu sevgi yumağı bazen de maceralı hikayeler, o eski döneme ait özelliklerle herkesin severek izlediği çizgi filmlerden biriydi. Yabadaduuuuu!

JETGİLLER

Jeneriğine hayran olduğumuz çizgi filmlerden biri de Jetgillerdi. Teknolojinin en ileri hali, uçan arabalarla, robotlarla ilk onlar sayesinde tanışmıştık.

TEMEL REİS

Ispanak deyince hepimizin aklına şüphesiz ki Temel Reis gelir. Ispanak yiyince güçlenip, kötülüklere karşı savaşan Temel Reisi, sevdiği saf ve incecik Safinazı ve bir numaralı rakibi Kabasakalı hiç kaçırmadan izlerdik.

 

101 DALMAÇYALI

Benekli benekli, tatlı mı tatlı köpekler. 101 Dalmaçyalı en sevimli çizgi filmlerden biriydi. Her biri birbirinden farklı bu köpeklerle biz de maceradan maceraya koşardık.

TOM VE JERRY

Bir kedi ve bir farenin koşuşturması, birbirlerine tuzak kurmaları, evde üstünlük sağlamaları hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Tom ve Jerry ezeli rakipti ama birbirlerini hep aynı evde istiyorlardı biri gitse üzülür, geri getirmek için her şeyi yaparlardı.

AY SAVAŞÇISI

Japon mangalardan biri de Ay Savaşçısı ve onunla beraber savaşan diğer gezegenlerdi. Kendi aramızda oynarken hepimiz bir gezegeniz seçer jenerik müziği eşliğinde süper kahraman halimize dönüşürdük.

HEIDI

Büyükbabası ve onun kocaman köpeği Joseph ile yaşayan Heidi’nin mutluluk dolu hikayesi. İşviçre’de geçen hikayede Heidi’nin Peter ve Clara ile olan arkadaşlıkları içimizi ısıtıyordu.