Görünüşleriyle ürküten hayvanlar

Hayvanları herkes çok sever ve onları sahiplenmek, onlarla vakit geçirmek isteriz. Sokakta gördük mü onlarla oynar, onlara mama ve su verir evimizde beslemesek de hiçbir canlıya kötü davranmaz aksine onlara yardım ederiz. Fakat bazı hayvanların görünüşleri bir ürkütmüyor değil. Dünyada birbirinden ilginç görünüme sahip hayvan var ki görünce çok şaşıracaksınız ya da biraz gerileceksiniz

 

YILDIZ BURUNLU KÖSTEBEK

Bu hayvanın parmakları burnuna bağlıdır. Yemek, yiyecek aramak için hep burnunu kullanmak durumunda kalır. Memleketi Kuzey Amerika’dır.

PEMPE PERİ ARMADİLLOSU

Armadillo türünün en küçük, minnak üyesidir. Kabul edin sevimli de bir şey J Bu minicik canlı sadece yarım kilo ağırlığındadır. Yaşamlarını köstebekler gibi sürdürürler, memleketleri ise Güney Amerika’dır.

STAREATER

Pembe Peri Armadillosu’ndan sonra sert bir geçiş oldu haklısınız… Stareater bir derin su balığı canlısıdır. Dirimsel ışıldama özelliğine sahiptir.

PANDA KARINCA

Panda ve karınca… Biri kocaman biri küçücük! Peki, nasıl oluyor da bir hayvanda toplandı bu isimler? Bu karınca türünde panda hayvanın boyutu değil de tüyleri benzerlik gösteriyor. Adını da oradan almış zaten. Küçük ve şirin görünen bu canlıya dikkat edin çünkü ısırdı mı kötü ısırıyor.

KIRMIZI DUDAKLI YARASA BALIĞI

Böyle suratında bir bıkmışlık, yılmışlık hissi olan bu balık aslında tam da bir balık sayılmaz çünkü yüzemiyor L Evet, yüzemiyor sadece denizin altında yürüyerek hareket ediyor. Genellikle Atlas Okyanusu’nda yaşar.

 

OKAPİ

Resmi görünce zebra ve zürafa karışımı olan bir hayvan olarak düşünebilirsiniz ama Okapi başlı başına bir canlıdır. Tip olarak zebrayı andırsa da aslında zürafa familyasına daha yakındır. Genellikle Orta Afrika’da yaşar bu canlılar ve 2,5 metre uzunluğundadırlar.

VENEZUELA KANİŞ GÜVESİ

İsminden de anlaşılacağı üzere memleketi Venezuela olan bu canlı yeni keşfedilmiş bir canlıdır. Fino köpeği ve güveyi andıran bir böcek türüdür.

PARLAYAN DENİZ KAPLUMBAĞASI

Daha çok yeni 2015 yılında keşfedilen bu canlı türü çok özel. Işığı emerek tekrar yansıtıyor ve bunun yanında da birçok rengi dışarıya vurabiliyor. Mükemmel görüntülere ev sahipliği yapan bu canlılar ışıklı halleriyle çok güzel görünseler de aslında bu özelliklerini avlanma sırasında kullanıyorlar J

ÇİRKİN BALIK (BLOBFISH)

2013 yılında keşfedilen bu canlı türü adının hakkını sonuna kadar veriyor J Ekstra derin sularda yaşamını sürdüren bu balık Tanzanya, Yeni Zelanda ve Avusturalya çevrelerinde yaşar.

MANTİS KARİDESİ

Minik ve rengarenk olan bu canlı yeme de izle grubundan J Minik gibi görünse de çok kuvvetli olan bir canlıdır.

FIRFIRLI KÖPEK BALIĞI

Ürkütücü olan bu hayvan avını yılan gibi yakalar ve güçlü bir şekilde sarar. Zaten görüntüsü de yılanı andırıyor. Güney Afrika çevrelerinde yaşayan bu köpek balığı denizin 500 metre derinliğinde yaşamını sürdürür.

 

MAVİ PAPAĞAN BALIĞI

Denize yakışır masmavi rengiyle çok tatlı görünmüyor mu? Al sar, öp öyle güzel! Ağız kısmı papağana benzeyen bu canlının boyu 30-75 cm arasında değişkenlik gösteriyor.

PACU BALIĞI

İnsan gibi dişlere sahip olan bu balık pirana balıklarıyla aynı aileye ait. Akla ilk o çocukluk travması pirana filmi geldi dimi? Haliyle bu Pacu balığı etobur bir balık ve memleketi de Güney Amerika.