Google’a en sık sorulan sorular şaşırttı

Arama motorunda her şeyi ama her şeyi arıyoruz, soruyoruz. Hatta geçen senelerde Google bir insan olsaydı nasıl olurdu diye bir video çekmişlerdi. Bazen soruların komikliği, aramanın basitliği olsa da Google herkesin sürekli kullandığı içi dipsiz bir kuyu. Bu başlıkta da Google’da “Nasıl Yapıldığı” en çok aratılan 11 şeyi sizler için derledik. Bakalım Türk halkı en çok hangi şeylerin nasıl yapıldığını öğrenmek istemiş.

 

 • FACEBOOK NASIL AÇILIR?

Beğeniler, kalpler, kızgın suratlar, haber kaynakları, eski arkadaşlıkları bulma… Facebook çok uzun zamandır hayatımızda ve ne kadar diğer sosyal medya hesapları daha fazla kullanılıyor olsa da Facebook hala popülerliğini koruyor. Bu yüzden de nasıl açılıyor sorusu sıkça Google’a soruluyor.

 • KAHVE NASIL YAPILIR?

Neyse halim, çıksın falım diye diye çok kapattığımız fincanları doldurmak için Google’dan sıkça yardım alıyormuşuz halkımız olarak.

 • KEK NASIL YAPILIR?

Altın günleri, ev buluşmaları, ev gezmelerine giderken götürülen, kermeslerin bir numaralı yiyeceği Kek. Yapımı en basit olan bu tatlıyı Google’da çok kez aratmışız. (Her zaman yemek bizim için önemli bir eylem oldu J )

 • KÖFTE NASIL YAPILIR?

Ülkemizde hemen hemen her şehre özgü bir köfte bulunuyor. Köfte resmen milli yiyeceğimiz gibi bir şey. Böyle yanında da közlenmiş sebzelerle oh ne güzel olur! J

 • KRAVAT NASIL BAĞLANIR?

Kravat ile herkesin başı belada anlaşılan. Çocukluğumuzdan beri okullarda takma zorunluluğu olurken bile çoğu kişi ya arkadaşlarına kravatı bağlatır ya da bir bağlattı mı aylarca öyle kullanırdı!

 • MAKARNA NASIL YAPILIR?

Yeme içme kültürümüz Google arama listelerinde bile kendini belli ediyor. Bol soslu, malzemeli bazen de sadece düz makarnayla bile mükemmel bir öğün yiyoruz. Makarna tam bir kurtarıcı.

 • NAMAZ NASIL KILINIR?

Tamamına yakını Müslüman olan bir ülke de böyle bir Google aramasına şaşırmamak gerek.

 • NASIL FORMAT ATILIR?

Bilgisayarın mı var derdin mi var? Virüsler, uyarılar, sistem hataları, bilgisayarın yavaşlaması derken format atmak artık bir ihtiyaç oldu. Videolar izleyerek, ya da adım adım yapılacaklar şeklinde listeler varsa diye Google’a sıkça format nasıl atılır diye sormuşuz.

 • NASIL HAMİLE KALINIR?

Gelişen teknolojilerin yanında artık her şeyi ama her şeyi internetten öğreniyor, ona soruyoruz. Hamile kalma adımları da bunlardan biri.

 • NASIL KİLO VERİLİR?

Obezite, fazla kilolar dünyanın en büyük sorunlarından biri. Sağlıksız beslenme, düzensiz yeme içme saatleri derken online diyetisyenler, zayıflama püf noktaları habercileri, Canan Karatay gibi isimler ve onların tavsiyeleri… Zayıflamak, incelmek herkesin isteği haline geldi. O yüzden kısa yollardan ya da daha az para harcayarak nasıl kilo verilir sorusu birçok kez arama motorunda sorulmuş.

 • NASIL ÖPÜLÜR?

Romantik arama sorumuzla galeriyi kaptıyoruz J Belki ilk öpüşme, ilk teklif, ilk sevgili… Her şeyin ilki özel ve güzel olmalı o yüzden bu nasıl yapılır aramalarındaki en tatlı soru! J