En sevilen kedi cinsleri

Sevgi yumağı, ilgi manyağı, miskini, haylazı ve daha nicesiyle kedi cinsleri en yakın arkadaşlarımız oluverir. Bu galeride en beğenilen kedi türleri ve özellikleri hakkında bilgiler bulacaksınız.

1- Habeş Kedisi


Biraz inatçı olmasına karşın son derece sıcakkanlı bir kedidir. Ayrıca oyuncu, şefkatli ve hareketlidirler. Kısa kızılımsı tüyleri vardır.

2- Amerikan Bobtail


Özgürlüklerine düşkün bir türdür ve cesurdur. Oyuncudurlar ve uzun tüyleri vardır. Zeka seviyeleri de normalin üstündedir.

3- Amerikan Curl


Çocuklarla çok iyi dost olabilen bir türdür. Pek mırıldanmazlar ve taranma ihtiyaçları da azdır. Normalin üstünde hareketleri vardır ve oyunculukları yüksektir.

4- Ankara Kedisi

 Taranma ihtiyacı yüksek bir türdür. Sıcakkanlıdır ve az hareketlidir. Diğer hayvanlarla ve çocuklarla da iyi anlaşmaktadır.

5- Amerikan Shorthair

 Amerikan kedisi olarak da bilinir ve baskın renkleri; beyaz, mavi, kızıl, kremdir. Çocuklarla dostturlar ve sağlıklı türlerdir. Diğer hayvanlarla da iyi anlaşırlar.

6- Amerikan Wirehair

 Pek sıcakkanlı olmayan kedi cinsidir. Sahibine karşı şefkatlidir ama çocuklarla pek iyi anlaşamazlar. Tüyleri diğer türlere göre daha serttir.

7- Australian Mist

 Şefkatli ve sıcakkanlı bir türdür. Sağlıklı ve cesurdurlar. Hareket seviyeleri normal ve oyunculukları yüksektir. Çocuklarla da iyi anlaşırlar.

8- Balinese

 Siyam kedisine benzerler. Az sıcakkanlıdırlar ve zeka seviyeleri yüksektir. Fazlasıyla mırıldanırlar ve çok hareketlidirler. Tam bir oyuncudurlar.

9- Bengal

 Leopar benzeri desenleri vardır. Pek sıcakkanlı değildirler ve çocuklarla da nadiren dost olurlar. Zeka seviyeleri yüksektir, hareketlidirler ve oyuncudurlar.

10- Birman

 Fazlasıyla sevimli olan bu kedi, son derece sıcakkanlı ve dostanedir. Fazla sesleri çıkmayan, miskin bir türdür.