Dünyanın En Zengin Kadınları

Bu kadınlar tahmin edileceği üzere milyarder ailelerin çocukları, ama Paris Hilton ya da Kim Kardashian gibi mirasyedi magazin figürleri değil, iş hayatında çok çalışkan, disiplinli ve başarılı kadınlar. İşte dünyanın en zengin 10 kadını…

  1. Dünyanın en zenginlerinden Sir Richard Branson’ın tıp fakültesi mezunu olan kızı Holly, Chelsea and Westminster Hospital’da nörolog olarak çalıştı. Holly aynı zamanda hayır işleri için dünyanın her tarafına gidiyor.
  2. Hem bir süper zengin, hem de manken ve aktris olan Lydia Herst, aynı zamanda hayırseverliğiyle biliniyor. Herst, yoksul çocuklara yardım projesi olan Operation Smile’da ‘gülücük elçisi’ olarak görev yapıyor.
  3. Donald Trump’ın kızı İvanka, dünyanın en prestijli işletme okullarından Wharton School of Business’ı yüksek onur derecesiyle bitirdi.
  4. Elizabeth Holmes, bu listedeki diğer isimlerin aksine dolar milyarderi bir ailenin çocuğu değil, üniversiteyi bırakıp iş hayatına atılan ve kendi kazancıyla milyarder olan en genç insan olma özelliğine sahip bir iş kadını. Holmes’ün 2003 yılında kurduğu kan testi firması Theranos’un değeri bugün 8 milyar dolara ulaşmış durumda.
  5. Pek çok kadının favori giyim markası Zara’nın da dahil olduğu 62 milyar dolar değerindeki pek çok şirketin sahibi Amancio Ortega’nın kızı Marta Ortega-Perez, çalışkanlığıyla iş hayatında babasının veliahtı olarak gösteriliyor.
  6. ‘Kedi kadın’ lakaplı Jocelyn Wildenstein, 2,5 milyar dolar peşin ve ayrıca yılda 100 milyon dolar aldığı boşanma anlaşmasıyla dünya nafaka rekortmeni. Yalnız bu anlaşmanın tek bir şartı var; Wildenstein’in bu anlaşmadan aldığı parayı estetik operasyonlarda kullanması yasak!
  7. Dünyaca ünlü moda markası Versace’nin sahibi Donatella Versace.
  8. Kozmetik devi L’Oreal’in sahibi Liliane Bettencourt, 200 milyar dolarlık şirketleriyle Fransa’nın en zengin kişisi ve dünyanın en zengin kadını ünvanlarını elinde bulunduruyor.
  9. Christy Walton, dünyanın en büyük süpermarket zinciri Walmart’ın Kurucusu Wam Walton’ın oğlu John’un eski eşi ve dünyanın en zengin ikinci kadını. Hala şirkette hissesi bulunan Christy, 22,5 milyar dolarlık bir servete sahip.
  10. Dünyanın en büyük bakır madenlerinden birinin sahibi olan Iris Fontbona, Şili’nin en zengini…