Deniz ALTIOK | Yeni bir dizi “How to get away with murder”

How to Get Away With Murder 2014 yılında yayın hayatına başladı ve 4 senedir hiç bıkmadan, usandırmadan, sıkmadan kendini izletmeyi başaran suç-dram ve gizem öğelerini barındıran bu başarılı dizi final yapacak gibi görünmüyor. Şuan 5. Sezonu yayınlanan diziyi Netflix ve diğer dizi sitelerinden izleyebilirsiniz.

@AltiokDeniz deniz.altiok@kuzgunportal.com

Dizinin ismini Türkçe çevirmeye çalışırsak “Cinayetten Paçayı Kurtarmak” gibi bir anlam çıkıyor. Dizi zaten daha ilk sezon ilk bölümden bir cinayetle açılışını yapıyor. Biz her bölümde ve her sezonda ekibin cinayetten nasıl kurtulduğunu izliyoruz. Philadelphia’daki Middleton Hukuk Okulu’nun Ceza 101 dersinin profesörü Annalise Keating ünlü bir savunma avukatıdır. Her yıl okula sırf onun için kayıt olan öğrenciler vardır.

Annalise Keating her sene sınıftan Annalise’ın 4’lüsü olarak 4 başarılı öğrenciyi seçip kendi davalarında çalışma imkanı sunuyor. O dörtlüye girebilmek, gerçek davalar üzerinde daha ilk sınıftan çalışmak her öğrencinin hayali ve bu hayal için herkes kıyasıya çalışıyor, rekabet ediyor. Michaela, Laurel, Connor, Asher ve Wes ilk sezonun pratik eğitime seçilen 5 öğrenci. 4 öğrenci yerine ilk kez 5 öğrenci seçen Annalise’in öğrencileriyle birlikte sadece öğrenci profesör ilişkisini aşıp aileye evirilmesini izliyoruz.

KİMLER OYNUYOR?

Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee, Aja Naomi King, Matt McGorry, Karla Souza, Charlie Weber, Liza Weil, Conrad Ricamora ve Alfred Enoch dizinin başrollerini paylaşıyor. Peter Nowalk dizinin yaratıcısı, zaten ABC kanalında yayınlanan Grey’s Anatomy ve Scandal dizilerinin de aynı zamanda yaratıcı yapımcısı.

Her sezonu 15 bölüm olan bu gizem dolu diziye bir başladığınızda kopamayacak ve Keating 4’lüsünden biri de siz olacaksınız. Başrollere ek olarak her sezon dizinin konusuna göre konuk oyuncular geliyor. Dizi ana karakterlerimizin etrafında şekillense de konuk oyuncular sezonlara heyecan katıyor.

İZLENMELİ Mİ?

Hukuk draması, gizem ve suç unsurlarını seviyorsanız bu dizi tam size göre. 5 sezon boyunca hiç sıkmadan, dağılmadan nasıl ilerler, nasıl mümkün diye düşünebilirsiniz ama izleyince göreceksiniz ki dizi temposundan hiçbir şey kaybetmeden ilerliyor. Her bir bölümden sonra nasıl kurtulacaklar, işin içinden nasıl çıkacaklar diye düşünerek sonraki bölümü izliyorsunuz ve bir süre sonra dizinin tarzına o kadar alışıyorsunuz ki hiç kopmak istemiyor aksine izleme isteğiniz sürekli katlanıyor. Yeni başlayanlar çok şanslı çünkü hazırda tam 5 sezon var. Bu 5 sezonda bir sürü bölüm, bir sürü konu sizi bekliyor olacak. Karışık gizem ve cinayet döngüsüne hoş geldiniz!