Deniz ALTIOK | Vizyon Rehberi

12 EKİM VİZYON REHBERİ

Adım adım kış soğuklarının geldiği şu günlerde vizyon rehberinde içinizi ısıtacak filmler yer alıyor. Herkese iyi seyirler!

YOL ARKADAŞIM 2

@AltiokDeniz deniz.altiok@kuzgunportal.com

Onur ve Şeref’in maceraları hız kesmeden devam ediyor. Onur ve Şeref bir yıl içinde hem ev hem iş arkadaşı olmuştur. Şeref başarısız bir şekilde Onur’un menajerliğini yapmaktadır. Onur eski işine dönmeye karar verince, Şeref Onur’a bol sürprizli bir turne ayarlar. Henüz haberleri yoktur ama aşk, kahkaha ve macera bu yolculukta yine onları beklemektedir. Yolculuk sırasında da bir youtube fenomeni Çilek isimli bir kızla tanışırlar ve hikayeleri daha da genişler.

Başrollerinde Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak ve Ezgi Eyüboğlu’nun olduğu Yol Arkadaşım 2’de senaryo geçen filmde olduğu gibi İbrahim Büyükak’ın elinden çıkıyor ve yönetmen koltuğunda Bedran Güzel oturuyor.

SLENDER MAN (UZUN KABUS)

Bu haftanın korku filmi kategorisinde Uzun Kabus yer alıyor. Massachusetts’in küçük bir kasabasında, bir grup arkadaş Slender Man efsanesini çürütmek için bir ritüel gerçekleştirirler. Gruptaki kızlardan biri esrarengiz bir şekilde kaybolunca, onun aslında Slender Man’in son kurbanı olabileceğinden şüphelenirler.

93 dakikalık bu korku filminin oyuncu kadrosun Joey King, Annalise Basso, Javier Botet, Julia Goldani Telles, Jaz Sinclair, Alex Fitzalan, Taylor Richardson yer alıyor. Yönetmenliğini Sylvain White, senaristliğini ise David Birke üstleniyor.

BAD TIMES AT THE EL ROYALE (EL ROYAL’DE ZORZAMANLAR)

Bu haftanın merakla beklenen filmlerden biri El Royale’de Zor Zamanlar. Film, yıkık bir otelde bir araya gelen yedi gizemli insanın hikayesini konu ediyor. Karanlık geçmişleri olan 7 yabancı farklı yerlerden, farklı hikayelerle yola çıkmışlardır. Sonunda hepsi Tahoe Gölü’ndeki yıkık bir otel olan El Royale otelinde bir araya gelirler. Hepsinin birbirinden sakladıkları ve geçmişe gömmeye çalıştıkları önemli sırları vardır. Bu gece her şeyin sonudur ve onların geçmişleriyle yüzleşip kendilerini kurtarabilmeleri için son bir şansları vardır.

Yazan ve yöneten Drew Goddard, başrollerde ise Cynthia Erivo, Jeff Bridges, Dakota Johnson, Jon Hamm, Chris Hemsworth, Cailee Spaeny, Lewis Pullman ve Nick Offerman gibi ünlü isimler yer alıyor.

KİNGS

Mustang filmiyle tanıdığımız Deniz Gamze Ergüven’in hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği yeni filmi Kings’te bizi ünlü oyuncular karşılıyor. Başrollerini Halle Berry ve Daniel Craig’in paylaştığı filmde bir ailenin hikayesini toplumla, siyasal güçlerle harmanlanışını izliyoruz.

Gerçek bir hikâyeye dayanan Kings’te, 1991 yılında Rodney King’in aracıyla aşırı hız yaptığı gerekçesiyle durdurulmasının ardından başlayan tartışma sonunda Los Angeles Polis Departmanı polisleri tarafından dövülerek linç edilmesinin sonucunda başlayan 1992 Los Angeles direnişini konu ediniyor.

LAS HEREDARS (MİRASÇILAR)

 Marcelo Martinessi’nin Berlin Film Festivali’nden ödülle dönen ilk uzun metraj filmi Mirasçılar aynı zamanda Paraguay’ın 2019 Oscar Yabancı Dilde En İyi Film aday adayı olarak yer alıyor. Ana Brun, Margarita Irun, Ana Ivanova, Nilda Gonzalez oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Ailelerinden kalan mirasın son kırıntılarını da satınca, Chela ve Chiquita çaresiz kalır; Chiquita hapse düşer, Chela ise korsan taksicilik yapmaya başlar. Hayatın zorluklarının boylarını aştığını düşündükleri anda Chela yeni bir aşka düşer. Mirasçılar, sınıf farklılıkları ve kadın özgürleşmesine yakın bir mercekten bakıyor.